Biznesowa kawa w Częstochowie, ale o co chodzi?

Biznesowa kawa w Częstochowie

Biznesowa kawa w Częstochowie to cykl spotkań dla przedsiębiorczych kobiet. Jej pomysłodawczynią jest Kamila Frąckiewicz, która dba o organizacyjno – logistyczną stronę wydarzenia.

Jak to się zaczęło?

Kamilę poznałam chyba pod koniec maja tego roku. Była na etapie planowania biznesowej kawy i razem z Pauliną postanowiłyśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i posłuchać inspirujących historii innych kobiet.

Kobiety i ich historie

Pierwsza edycja biznesowej kawy miała miejsce 21.06. w Dwa Koty Cafe. Jej gościem była Marta Janas – Niezależna Dyrektor Sprzedaży Mary Kay, która zaprezentowała nam temat: ,,Trudne początki biznesu. O błędach i porażkach”. Marta ma bogate doświadczenie biznesowe, które zbierała na przestrzeni wielu lat, prowadząc różne biznesy.

Jej wystąpienie dało mi wiele do myślenia. Na koniec wywiązała się ciekawa dyskusja w temacie porażek i błędów, które tak naprawdę zawsze nas czegoś uczyły. To było naprawdę inspirujące spotkanie pełne mocy i pozytywnych kobiet. Po wakacjach mam w planie zrobienie wywiadów z uczestniczkami biznesowej kawy, które są niesamowitymi kobietami.

Druga edycja biznesowej kawy odbyła się 28.06, a jej gościem była moja przyjaciółka – Paulina Lara, która opowiedziała nam o tym ,,Jak dobrze zacząć biznes online?”
Paulina jest częścią duetu Content Couple, który na codzień zajmuje się robieniem stron www.

Prezentacja Pauliny była pełna merytorycznej wiedzy i zawierała praktycznie same konkrety. Dziewczyny notowały skrupulatnie i robiły zdjęcia slajdom, by wyciągnąć dla siebie jak najwięcej z wystąpienia Pauliny.

Dla siebie wyciągnęłam też bardzo wiele. Zrozumiałam kilka ważnych kwestii, o których już kiedyś czytałam, ale nie mogłam do tej pory zaskoczyć, dlaczwgo są takie ważne.

Trzecia edycja biznesowej kawy odbyła się 05.07., ponownie w Dwa Koty Cafe. Jej gościem była Barbara Dudzik, która jest Latającym Logopedą, a także jest transkrybentką Pani Swojego Czasu. Basia zaprezentowała nam temat: ,,Biznes, który łączy pasje”

Basia jest kobietą wielozadaniową. Ma niezwykłą siłę ducha i jestem pewna, że poradzi sobie w każdych warunkach. Prawdziwą przyjemnością było jej słuchać. Po wystąpieniu Basi wywiązała się dyskusja między uczestniczkami. Tak naprawdę, to mogłybyśmy tak siedzieć i rozmawiać aż do samego rana.

Na tym Kamila miała poprzestać z organizacją biznesowej kawy przed wakacjami, ale postanowiła inaczej i odbyła się…

Czwarta edycja biznesowej kawy, której gościem – ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu – byłam ja sama, odbyła się 12.07., tradycyjnie już w ,,Dwóch kotach”. Zaprezentowałam paniom temat: ,,Biznes nie idzie i co dalej? Case study: wychodzenie z projektu, który nie przynosi korzyści”.

Biznesowa kawa w Częstochowie

Biznesowa kawa w Częstochowie, prezentuję 🙂

Była to dla mnie retrospekcja do czasów z przeszłości. Zabrałam panie na małą podróż w czasie i opowiedziałam im historię powstania i upadku mojej firmy.

Biznesowa kawa w Częstochowie

Biznesowa kawa w Częstochowie, fajnie jest opowiadać 🙂

Na nowo odżyły wspomnienia z tamtych lat. Po raz pierwszy opowiadałam o tym wszystkim publicznie, nie licząc artykułu.

Mam nadzieję, że moje wystąpienie przypadło kobietom z naszej biznesowej kawy do gustu. Wiecie co ja wyciągnęłam dla siebie z tego wystąpienia? Podziałało na mnie jak autoterapia. Wypowiedziałam na głos wiele myśli i to wszystko domknęło chyba w końcu pewien etap w moim życiu. Także z całego serca dziękuję Wam Drogie Panie za przyjazne ucho do wysłuchania mojego gadania i oczywiście Tobie Kamila za danie mi możliwości wystąpienia. Paulina, Tobie dzięki za wsparcie i foto relację z wydarzenia. Dwa powyższe zdjęcia są właśnie autorstwa Pauliny.

Biznes babki w Częstochowie

Gdybyście poszukiwały fajnego miejsca dla przedsiębiorczych kobiet, na internetowej mapie Częstochowy, to zapraszam Was serdecznie do grupy Biznes babki Częstochowa, którą założyła Paulina Lara. To bardzo fajna grupa, która ma za zadanie łączyć wszystkie przedsiębiorcze kobiety z naszej okolicy.

Jak widzicie za mną dość gorący okres spotkań z innymi przedsiębiorczymi ludźmi. Już w ten weekend będę na konferencji SeeBloggers w Gdyni.

Co tam słychać u Was? Jak mijają wakacje? Z kim widzę się na SeeBloggers? Dajcie znać w komentarzach.

Pozostaw komentarz