10 sposobów na to, by pozbyć się negatywnej energii

10 sposobów by pozbyć się negatywnej energii

W dzisiejszych czasach jesteśmy ze wszystkich stron atakowani przez negatywizm. Negatywny jest przekaz mediów, negatywne są często narzekające osoby wokół nas. Społeczeństwo nasiąknięte negatywizmem emanuje na zewnątrz negatywną energią. Jak się uchronić przed jej negatywnym wpływem? Dzisiaj przedstawię Wam 10 sposobów na to, jak pozbyć się negatywnej energii i uwolnić od jej złego wpływu.

1. Czerp pozytywną energię ze swojego wnętrza i otaczającego świata

Na początek znajdź źródło pozytywnej energii w swoim wnętrzu. Nie mów, że będziesz szczęśliwy jeśli to czy tamto. Uniezależnij swoje szczęście od czynników zewnętrznych. Po prostu poszukaj radości życia w swoim wnętrzu. Pomyśl ile jest rzeczy, za które możesz już w tej chwili być wdzięczny? 

Żyjesz, jesteś zdrowy, jesteś w stanie czytać te słowa. Masz dostęp do Internetu. Żyjesz w całkiem znośnym kraju. Wierz mi, są kraje, w których nie chciałbyś żyć nawet przez moment. Obudź w sobie wdzięczność za to co już w tej chwili masz.

Może to jest właśnie ten moment żeby zacząć się zachwycać pięknym porankiem? Czy kwitnącym kwiatem? Albo uśmiechem spotkanego przelotnie na ulicy człowieka?

2. Myśl pozytywnie

Przy wszystkich dobrych i złych opiniach o pozytywnym myśleniu ciężko dojść do tego, co naprawdę jest ważne. Czy warto myśleć pozytywnie, czy raczej lepiej się w to nie bawić?

Myślę, że wszystko jest dla ludzi, ale do wszystkiego trzeba podchodzić z głową. Wiadomo, że od samego pozytywnego myślenia nie zostaniemy milionerami. Jednak pozytywne nastawienie wiele ułatwia w życiu. Czasami niektórych rzeczy w ogóle nie podejmiemy się z negatywnym myśleniem. Nie spróbujemy nowych i nieznanych potraw – bo na pewno nie będzie mi smakowało. Nie zaczniemy nowych aktywności – bo na pewno mi się nie spodoba. Nie poznamy nowych ludzi – bo na pewno nikogo fajnego nie spotkam.

Jeśli będziemy mieć pozytywne nastawienie i damy sobie szansę, to bardzo szybko zobaczymy jak w naszym życiu zaczną dziać się maleńkie cuda.

Np.: absolutnie zawsze znajduję wolne miejsce na zapchanym parkingu, mój uśmiech wiele razy był przyczyną przepuszczenia mnie w kolejce, gdziekolwiek się nie udam, zawsze znajdę interesującego kompana do rozmowy.

3. Uwierz w siebie

„A bo ja jestem nieudacznikiem”, „Nigdy mi się to nie uda”, „Nie potrafię”,  „Sam nie dam rady”, „To jest za trudne”, „Inni zrobią to lepiej” … mam wymieniać dalej?

Ile razy sam sobie oferowałeś takie wymówki? Albo co gorsza innym ludziom? Nikt od razu nie był mistrzem w swojej dziedzinie. Więcej wiary w siebie. Chcieć to móc.

Naprawdę możesz to zrobić. To nie jest za trudne i dasz sobie radę – jeśli tylko będziesz chcieć. Kto inny może to zrobić jak nie Ty? Głowa do góry. Wyprostuj się i powiedz: „Chcę, mogę, potrafię” i idź zdobywać świat!

4. Odetnij się od negatywnie nastawionych osób

Masz w swoim otoczeniu osoby, które wiecznie są niezadowolone z życia? A może otaczają Cię ludzie, którzy wysysają z Ciebie wszelkie soki życiowe i po rozmowie z nimi jesteś bez sił i masz dość wszystkiego?

Jak najszybciej uciekaj z takich relacji! Albo zminimalizuj kontakty z takimi osobami. Szkoda życia na zamartwianie się i rozpaczanie, kiedy świat oferuje tyle różnych i ciekawych możliwości!

W zamian za to otwórz się na towarzystwo osób o radosnym i pozytywnym usposobieniu. Zobaczysz jak bardzo zmieni się Twoje życie. Zamiast być przytłoczonym, będzie rozpierała Cię energia i witalność. Będziesz chciał przenosić góry!

5. Ćwicz regularnie

Ruch na świeżym powietrzu jest gwarancją dobrego samopoczucia. Ile razy wybiorę się na trening, tyle razy wracam zadowolona i radośnie zmęczona. Po porządnym wysiłku fizycznym mam zwiększoną ilość siły, by robić cokolwiek. Paradoksalnie im potężniejszy trening, tym w późniejszym czasie większy przypływ nowych mocy.

Jeszcze skutkiem ubocznym jest wielki uśmiech od ucha do ucha, który za nic w świecie nie chce zniknąć z mojej twarzy.

6. Spędzaj czas na łonie natury

Kontakt z zielenią, lasem i pięknym otoczeniem uspakaja i nastraja pozytywnie. Umysł się wycisza. Szalony pęd myśli na moment się zatrzymuje i zaczyna istnieć tylko to, co mamy przed sobą. Rewelacyjne doświadczenie. Potem powrót do rzeczywistości kończy się zdwojoną siłą do pracy.

7. Inwestuj w dobre wspomnienia

Spędzaj czas w towarzystwie miłych ludzi, robiąc ciekawe rzeczy. Życie mamy tylko jedno. Szkoda je tracić na siedzenie w zamknięciu i izolacji. Tak nie zbudujemy wartościowych wspomnień. Tylko żyjąc aktywnie, ciesząc się życiem w dobrym towarzystwie mamy możliwość na stworzenie sobie pozytywnej bazy wspomnień. Będziemy mogli do niej wracać żeby odtworzyć dobre wspomnienie i ponownie naładować akumulatory – przeżywając ponownie w naszym umyśle wartościowe chwile.

8. Zaakceptuj porażkę

Porażka jest częścią naszego życia. Pojawia się tak jak pozytywne chwile w naszym życiu. Raz jest się na górze, a raz na dole. Jest nieodłącznym elementem doświadczania. Nie można się przed nią uchronić.

Mamy dwie możliwości – możemy rozpaczać i ciągle przeżywać ją  na nowo albo pogodzić się z nią, zaakceptować ją i wyciągnąć z niej wnioski.

Jednak tylko w przypadku drugim uwolnimy się od jej negatywnego wpływu. Zyskamy coś dla siebie i zrobimy krok w naszym rozwoju. Ciągłe rozpamiętywanie i jej przeżywanie, będzie nas tylko blokowało.

9. Bierz pełną odpowiedzialność

Nie zwalaj odpowiedzialności na innych ludzi. Bądź odpowiedzialny za swoje wybory, decyzje, za swoje życie. Nie obarczaj odpowiedzialnością innych. Bo oni nie są Tobą, nie żyją Twoim życiem. Czasami radzą, bo chcą żebyś miał lepiej, a czasami wręcz odwrotnie … radzą coś, abyś nie miał lepiej od nich.

Rad możesz wysłuchać, ale używaj swojego rozumu i kieruj się tym, co podpowiada Ci serce. Jesteś już dorosły. Nie możesz obwiniać innych za to jak masz w życiu. Doprowadziły Cię do tego tylko Twoje decyzje. Zrozum to. Bierz życie w swoje ręce i idź zdobywać szczyty.

Wiesz kiedy ruszyłam z miejsca do przodu? Odkąd porzuciłam postawę, że to inni ludzie mają czynny wpływ na moje życie, że coś mi się przydarza w życiu. Kiedy raz weźmiesz odpowiedzialność za swoje życie, nie będziesz już chciał jej oddać w ręce innych ludzi.

10. Znajdź czas na relaks

Nic tak pozytywnie nie doładowuje jak porządny relaks. Dobry relaks jest jak reset dla mózgu i ciała. W pędzie życia warto zaplanować sobie czas na relaks. Twój organizm Ci za to podziękuje. Raz, że nabierzesz nowych sił, a dwa pozbędziesz się nagromadzonych negatywnych emocji.

Nie umiesz się relaksować? Musisz koniecznie się nauczyć! Bardzo szybko zobaczysz, jak poprawia się jakość Twojego życia!

Jakie są Twoje sposoby by pozbyć się negatywnej energii?

Podobał Ci się artykuł? Daj o nim znać znajomym – udostępnij go lub polub, niech inni ludzie też mają możliwość go przeczytać.

Komentarzy: 17

 1. Aneta 12 czerwca 2016 o 23:18

  Ty jak zwykle trafiasz w sedno! Uwielbiam Cię czytać <3 Podpisano: fanka 🙂

  • Paulina 12 czerwca 2016 o 23:45

   Aneta, mój wieczór jest dzięki Tobie wyjątkowy 🙂 :-*

   • aidon1 11 października 2021 o 00:11

    Bardzo podobał mi się ten artykuł . Jakże dużo w nim mądrości. Wystarczy tylko przyjąć i zastosować pare rad a życie zmieni się diametralnie.

    Poza tym jak czytam komentarze to jest tutaj wiele wspaniałych osób i doznaje olśnienia że nie jestem sama .

    Dziękuję za cudowny artykuł i wszystkie pozytywne komentarze . Miło się czyta takue słowa.
    Wszystkich czytających pozdrawiam .

    • Paulina 10 grudnia 2021 o 12:39

     Dziękuję bardzo za tak pozytywny komentarz 🙂
     Pozdrawiam bardzo cieplutko!

 2. Dola 16 czerwca 2016 o 13:56

  Bardzo interesujący wpis!

 3. Anna - Kobieta Inwestuje 16 czerwca 2016 o 13:57

  Bardzo w punkt. Ważny punkt, żeby znajdować wokół siebie ludzi, którzy są pozytywni, a nie ciągną w dół, jak też inwestowanie w siebie po prostu, bo dzięki temu podnosimy właśnie podnosimy własną samoocenę i bardziej w siebie wierzymy.
  Świetny tekst! Miłego dnia

 4. Hamak Life 16 czerwca 2016 o 19:27

  Bardzo dobre sposoby! Dodam : podróżuj tak często, jak możesz! 🙂

  • Paulina 16 czerwca 2016 o 19:57

   Ooo tak :-), po dwóch ostatnich weekendach spędzonych w podróży mam przypływ nowej weny i siły 🙂

 5. Jaga 19 czerwca 2016 o 11:31

  Nie lubię osób które tak negatywnie patrzą na świat – mam wrażenie że wysysają ze mnie całą energię

 6. Dorota Syguła 26 grudnia 2016 o 19:57

  Dobre rady, ale z tymi wspomnieniami to bym uważała 🙂 Trzeba mocno starać się przeżywać tu i teraz, a nie czekać aż coś się stanie wspomnieniem – bo jak się przegnie, to można bardziej żałować i stać w miejscu, tęskniąc niż doceniać to, co się przeżyło.

 7. Robert 8 grudnia 2019 o 03:52

  Super artykul warty uwagi

 8. Robert 8 grudnia 2019 o 03:53

  Ciekawy artykul I warty uwagi

 9. Ja m 22 września 2021 o 14:17

  Swietne rady i bardzo podoba mi sie twoj artykul i ujecie problemu. Bez jakich okultyzmow i rytualow typu nos z soba czosnek a twoje zycie sie zmieni. A tutaj czysta praca nad soba. Bardzo mi sie podoba. Dzieki za cenne wskazowki 🙂

  • Paulina 10 grudnia 2021 o 12:40

   Dziękuję, cieszę, że artykuł Ci się spodobał. Pozdrawiam bardzo ciepło!

Pozostaw komentarz