O kobietach z kobietami… Zapowiedź wydarzenia

o kobietach z kobietami

O kobietach z kobietami: Jak w dzisiejszym świecie być kobietą i nie dać się zwariować? Już niebawem, bo 07.03.2017 r w częstochowskiej Szufladzie przy ul. Kościuszki 18 odbędzie się panel dyskusyjny dla kobiet. O tym jak do tego doszło i dlaczego mam w nim swój mały udział, opowiem Wam w dzisiejszym wpisie.

Początek roku jest dla mnie bardzo aktywny. Ta aktywność zaczęła się chyba już pod koniec zeszłego roku, bo dwa ostatnie tygodnie grudnia spędziłam dosłownie jak na petardzie. Przez cały ten czas mnie gdzieś gnało do przodu. Mówią, że kiedy uczeń jest gotowy, to pojawia się mistrz. Tym samym jeśli jesteśmy na coś gotowi, to pojawiają się sprzyjające ku temu okoliczności.
Dosłownie – okazje i możliwości gnają do mnie drzwiami i oknami. To bardzo ciekawe doświadczenie. Jestem po prostu w szoku, że wszystko toczy się tak szybko od spisania moich celów na rok 2017. No, ale po kolei:

O ile styczeń mnie zaskakiwał, to luty przeszedł sam siebie, na samą myśl o marcu czuję wielką ekscytację. W lutym działo się bardzo dużo. Jednym z pozytywnych aspektów tego miesiąca była propozycja ciekawej współpracy ze strony Elizy z Terapeutycznych Spotkań. Eliza zaprosiła mnie i Asię ze Stowarzyszenia Impuls (którą mieliście okazję poznać podczas naszej wspólnej akcji z szyciem serduszek dla dzieciaków ze Śląskiego Centrum Chorób Serca), aby wspólnie stworzyć cykl warsztatów związanych z rozwojem, dla mieszkańców naszego miasta.

O kobietach z kobietami

Z racji zbliżającego się Dnia Kobiet postanowiłyśmy jako pierwszy zorganizować panel dyskusyjny dla kobiet dotyczący tego:
Jak w dzisiejszym świecie być kobietą i nie dać się zwariować?
Spotkanie będzie składało się z dwóch części, które będą się ze sobą zazębiały tematycznie:
W pierwszej części będziemy rozmawiać o tym, jakimi kobietami jesteśmy i jakimi chciałybyśmy się stać. Ile w nas jest ,,Zosi-Samosi”, która dąży do tego, by wszystko robić samodzielnie, łącznie z bieganiem z piłą spalinową po lesie? A ile kobiety delikatnej – ciepłej, czułej i wrażliwej? Będzie tutaj czas na przemyślenia i wymianę własnych doświadczeń.
W drugiej części zastanowimy się nad tym co nas blokuje. Zastanowimy się, czy jesteśmy kobietami takimi jakimi chciałybyśmy być? Będziemy rozmawiać o stereotypach, o tym czy da się je pokonać i jak to zrobić?

Spotkanie – panel dyskusyjny – odbędzie się 07.03.2017 r w częstochowskiej Szufladzie, przy ul. Kościuszki 18. Zapraszamy serdecznie! (Link do wydarzenia na Facebooku)

Już nie mogę się doczekać. Z jednej strony czuję ekscytację, a z drugiej lekki stres. W końcu to moje pierwsze doświadczenie tego typu i nie do końca wiem, czego się spodziewać. Wszystko co nowe wydaje się być przerażające, ale cóż, od tego jest rozwój, aby wychodzić ze swojej strefy komfortu i przełamywać własne ograniczenia.

Komentarzy: 6

 1. Paulina 24 lutego 2017 o 12:47

  Będzie dobrze! 🙂 Wspieram mocno <3 No i oczywiście będę! 🙂

 2. yśó 24 lutego 2017 o 13:58

  Ciekawa inicjatywa choć nie dla mnie 🙁

  • Paulina 24 lutego 2017 o 22:19

   Yśó nie martw się, kolejne spotkania będą kierowane do kobiet i mężczyzn :-). Dopiero się rozgrzewamy 😀

 3. Nieidealnaanna 6 marca 2017 o 16:19

  Super sprawa, szkoda że nie w Warszawie 🙂

  • Paulina 6 marca 2017 o 20:19

   To już jutro, trzymaj proszę kciuki 🙂

Pozostaw komentarz