Networking przy kawie – spotkanie dla przedsiębiorczych kobiet ze Śląska

Paulina Bulek copywriter

Cześć. Newsy, newsy 😀. 17.02.2023 roku miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu networkingowym dla przedsiębiorczych kobiet ze Śląska. Kochani, jakie to było spotkanie! Wyjątkowe w każdym calu z niesamowitymi kobietami. Wróciłam pozytywnie naładowana i z głową pełną pomysłów. Przeczytajcie zresztą sami!

Spotkałyśmy się w Piekarach Śląskich w rezydencji Luxury Hotel. Miejscówka ma niesamowite wnętrza, a dodatkowo przepiękny ogród. Dawno nie byłam w tak malowniczym miejscu. Na spotkanie przyjechałam dosłownie 5 minut przed rozpoczęciem. Na szczęście mieszkam niedaleko wjazdu na autostradę i podróż do Piekar Śląskich nie zajęła mi zbyt wiele czasu.

Uczestniczki spotkania siedzące przy stole
Networking przy kawie w Rezydencji Luxury Hotel
Foto: Agnieszka Rolnik

Networking przy kawie. Na czym to polega?

Ideą ,,Networkingu przy kawie” jest spotkanie przedsiębiorczych kobiet z terenu Śląska i jego okolic. Podczas spotkania mogłyśmy porozmawiać o naszych biznesach w bezpiecznej, kameralnej atmosferze, we wspierającym środowisku.

Każda uczestniczka mogła opowiedzieć czym się zajmuje i jak może pomóc pozostałym kobietom. Dodatkowo po spotkaniu każda z nas dostała możliwość opublikowania posta promującego nasz biznes na grupie dla przedsiębiorczych kobiet ze Śląska.

Naprawdę wspaniale było posłuchać tych wszystkich kobiet. Bardzo cieszę się, że je poznałam, porozmawiała z nimi i wymieniłam się danymi kontaktowymi. To spotkanie było także doskonałą szansą na poznanie ciekawych, kobiecych marek z naszego regionu.

Niesamowita organizatorka spotkania

Networking przy kawie to autorskie spotkanie Katarzyny Ross. Prowadzi ona także grupę na Facebooku dedykowaną przedsiębiorczym kobietom ze Śląska. Kasia pomaga innym kobietom ulepszać biznesy ich marzeń, a także lepiej promować się w Internecie.

Organizatorka spotkania
Katarzyna Ross – organizatorka spotkania
Foto: Agnieszka Rolnik

Jeśli Twój biznes utknął w martwym punkcie i nie wiesz co dalej, Kasia pomoże Ci tak go przebudować, byś mogła prowadzić go na swoich warunkach.

Nie wiem, czy wiecie, że Kasię Ross miałam okazję poznać na BloSilesii w roku 2014. Później miałyśmy ze sobą kontakt tylko online i teraz po latach spotkałyśmy się ponownie na żywo. Także tym bardziej cieszę się, że mimo upływającego czasu udało nam się zachować kontakt i kontynuować znajomość 😀❤️.

Prelegentki lutowego networkingu

Podczas ,,Networkingu przy kawie” miałam możliwość nie tylko nawiązać nowe znajomości z przedsiębiorczymi kobietami z terenu Śląska. Mogłam także wysłuchać dwóch ciekawych prelekcji, które poprowadziły uczestniczki spotkania – Karolina Kręgiel i Joanna Kazimierz.

Poznając lepiej siebie, możesz mieć lepszy biznes

Pierwszą prelekcję poprowadziła Karolina Kręgiel i dotyczyła ona Human Design. Jest to bardzo ciekawe narzędzie, które pozwala na lepsze poznanie samego siebie, swojego sposobu funkcjonowania, tego jak się wykorzystuje energię życiową i zarządzanie samym sobą. Wszystko oparte jest o naszą datę i godzinę urodzenia – to połączenie nauki starożytnej i współczesnych rozwiązań.

Na początku byłam sceptycznie do tego nastawiona, ale z opisu mojego typu wyszło wszystko kropka w kropkę, tak jak jest w rzeczywistości. Dzięki temu zrozumiałam lepiej siebie i dałam sobie prawo do tego, by postępować w biznesie inaczej niż wszyscy, dlatego, że to najlepiej się sprawdza w moim przypadku.

Jeśli chcielibyście lepiej poznać mechanizmy, które pojawiają się w Waszym życiu, a ich zrozumienie ułatwi Wam prowadzenie biznesu, czy dotarcie do samego siebie, to odezwijcie się do Karoliny. Pomoże Wam na pewno w tym temacie.

Karolina Kręgiel opowiada o Human Design
Karolina Kręgiel opowiada o Human Design
Foto: Agnieszka Rolnik

Milion w biznesie franczyzowym, milion w marketingu sieciowym – to możliwe

Kolejną prelegentką była Joanna Kazimierz. Opowiadała nam o tym, jak stała się self-made milionerką. Pierwszy milion zarobiła dzięki franczyzie banku Milenium, a kolejny dzięki pracy w firmie marketingu sieciowego – Forever.

Jej prelekcja była bardzo wartościowa. Opowiadała nam dużo o mindsecie, prowadzeniu biznesu, no i oczywiście o pieniądzach. Bardzo ważnym, wręcz nie do przecenienia w prowadzeniu biznesu jest dobry mindset i wsparcie go odpowiednim biznesowym środowiskiem.

Powiem Wam, że Joanna to naprawdę niesamowita i inspirująca kobieta. Muszę przyznać, że była to pierwsza prezentacja biznesu MLM, która wzbudziła mój podziw i zainspirowała mnie. Była to też pierwsza prezentacja MLM, która po prostu pokazywała ciekawy styl życia, wartości wyznawane przez Asię i to, czym lubi i chce się otaczać. Pokazała nam po prostu kawałek swojego, pięknego i ciekawego świata, za co jestem jej niezwykle wdzięczna.

Joanna Kazimierz
Joanna Kazimierz opowiada nam o swojej drodze do miliona.
Foto: Agnieszka Rolnik

Uczestniczki lutowej edycji spotkania networking przy kawie

Poza prelegentkami w spotkaniu wzięły też udział niesamowite kobiety, które prowadzą swój biznes na Śląsku. Mogłyśmy porozmawiać przy kawie, wymienić się wzajemnymi doświadczeniami i po prostu poznać się trochę nawzajem.

Uczestniczki lutowej edycji spotkania networking przy kawie
Uczestniczki lutowej edycji spotkania networking przy kawie
Foto: Agnieszka Rolnik

Ewa Stawecka – prawniczka i właścicielka marki Akademia Designu

Ewa dała się poznać jako bardzo sympatyczna osoba. Prowadzi swoją kancelarię i pomaga przedsiębiorcom internetowym poradzić sobie z zawiłościami prawnymi przy prowadzeniu biznesu online. Pomoże Wam przygotować dokumentację prawną dla strony internetowej. Wesprze w tworzeniu umów dla klientów. Wyjaśni zagadnienia prawa autorskiego.

Dodatkowo Ewa jest właścicielką marki Akademia Designu. Łączy w niej swoją pasję dekoratorki wnętrz z kompleksową pomocą i obsługą prawną dla biznesów wnętrzarskich.

Violetta Karnia-Pietrzak – reprezentantka kliniki Dr Gabriela Clinic

Violetta opowiedziała nam z wielką pasją o klinice medycyny estetycznej Dr Gabriela Clinic, w której pracuje. To bardzo ciekawe miejsce. Nigdy nie zagłębiałam się w tajniki medycyny estetycznej. Zawsze wszelkie upiększanie urody kojarzyło mi się z trudną do przeprowadzenia, niezwykle inwazyjną operacją. Taką, po której zostają szwy, blizny i potrzeba wielu dni rekonwalescencji, by móc pokazać się światu.

Okazało się jednak, że w klinice dr Gabrieli, takie operacje przeprowadza się m.in. przy użyciu nowoczesnego lasera. Jego zastosowanie pozwala osiągnąć zaskakujące rezultaty. Najlepsze jest to, że rano można mieć zabieg, a już po południu iść na spotkanie z klientem. Nie ma blizn i rekonwalescencji, można od razu wrócić do życia.

Joanna Krusche – trenerka radykalnego wybaczania

Joanna jest coachem dobrej zmiany i trenerką radykalnego wybaczania z certyfikatem Instytutu Metody Tippinga. Pomaga ludziom zmierzyć się z przeszłością, pozbyć się negatywnych emocji poprzez odpowiednie ich przepracowanie – wybaczenie sobie i innym.

Doświadczenia z przeszłości przestają być czymś złym i bolesnym, co blokuje człowieka w jego dalszym rozwoju. To bardzo ciekawa metoda, która sięga do świata duchowego i pozwala podczas coachingowej sesji dotrzeć do własnego wnętrza.

Marta Zwierzchowska – trenerka i szkoleniowiec z firmy PZU

Marta opowiedziała nam o swojej pracy w firmie PZU, jako kierownik well-done dla zespołu agentów ubezpieczonych. Pomaga im rozwijać kompetencje miękkie, a także stawać się lepszymi agentami.

Marta prowadzi też szkolenia z autoprezentacji i kreowania swojego wizerunku za pomocą komunikacji niewerbalnej. Współpracuje również z uczelniami i prowadzi warsztaty dla studentów.

Dominika Solipiwko – adwokatka sądowa

Dominika prowadzi swoją kancelarię. Oferuje klientom szeroki wachlarz usług. Pomaga im przede wszystkim w sprawach związanych z kredytami frankowymi, czy innymi kredytami indeksowanymi lub denominowanymi do waluty obcej.

Jej kancelaria pomaga swoim klientom także w sprawach z zakresu obsługi prawnej przedsiębiorstw, prawa medycznego, ochrony danych osobowych, czy procesów fuzji i przejęć spółek.

Agnieszka Rolnik – fotografka i właścicielka marki Luvia

Agnieszka robi niesamowite zdjęcia. Fotografowała nas podczas Networkingu przy kawie, robiąc fotorelację z wydarzenia. Dodatkowo każda z uczestniczek spotkania otrzymała od Agnieszki w prezencie kilka profesjonalnych zdjęć z sesji biznesowej.

Agnieszka to niesamowita kobieta. Można powiedzieć, że jest człowiekiem orkiestrą. Nie dość, że robi fantastyczne zdjęcia, to jeszcze nagrywa filmy i prowadzi własną agencję kreatywną.
A wiecie co jest najlepsze? Agnieszka ma także własną markę odzieżową Luvia, w której projektuje ubrania. Są absolutnie niesamowite – dopracowane w każdym calu. Jej sukienki i koszule lniane bardzo mnie urzekły.

Oraz ja, Paulina Bulek – copywriter

Na spotkaniu byłam także ja – copywriterka. Wiem drodzy Czytelnicy, że znacie mnie już od jakiegoś czasu. Napiszę jednak parę słów o swoich usługach dla tych, którzy są na moim blogu po raz pierwszy i nie wiedzą, czym zajmuje się copywriter.

Mogę pomóc Wam w napisaniu tekstów: blogowych, na strony internetowe, sprzedażowych, newsletterów, artykułów specjalistycznych oraz wielu innych.

Paulina Bulek copywriter
Autorka bloga Kraina Rozwoju: Paulina Bulek – copywriter
Foto: Agnieszka Rolnik

Networking przy kawie to spotkanie, na którym absolutnie warto się pojawić, by nawiązać nowe relacje i poznać biznesy z regionu. Najbliższe spotkanie odbędzie się 17.03.2023 roku.

Podobał Ci się artykuł? Bierzesz udział w spotkaniach networkingowych? Daj znać w komentarzu.

Komentarzy: 5

 1. Paulina L 14 marca 2023 o 22:22

  Super! Z doświadczenia wiem, że takie spotkania dodają motywacji do działania i owocują w nowe, wartościowe znajomości. 🙂

  • Paulina 14 marca 2023 o 23:03

   Tak, tak, dokładnie tak ❤️❤️❤️

 2. SunTrack 10 sierpnia 2023 o 16:02

  Racja, zgadzam się z Tobą w 100 %

 3. Weekendówka 22 listopada 2023 o 10:31

  Świetna inicjatywa! Czy wiadomo już czy w 2024 odbędzie się podobne spotkanie?

Pozostaw komentarz