Witaj Nowy Roku 2023, czyli słów kilka o postanowieniach noworocznych

kraina rozwoju 2023

Niedawno rozpoczął się Nowy Rok 2023, a z nim przyszły nowe postanowienia. Jak zwykle dotyczą one u mnie różnych obszarów życia. W ostatnim roku wiele rzeczy mocno absorbowało moją uwagę. Zaczął się jednak kolejny rok. Chcę odciąć grubą linią to, co było i wejść z czystą kartą w nowe obszary.

Zdrowie

zdrowie kraina rozwoju

Zdrowie jest bardzo ważną kwestią. Zeszły rok dał mi trochę w kość w różnych sprawach zdrowotnych, dlatego w tym nowym, 2023 roku chciałabym położyć nacisk na powrót do formy. Zależy mi na tym, by na nowo wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe, pić więcej wody, kontynuować suplementację, więcej się ruszać. Po prostu zadbać o siebie bardziej zarówno na poziomie fizycznym, jak i mentalnym.

Będę się tutaj z Wami dzielić moimi przemyśleniami i wdrażaniem nowych rzeczy do życia. Może chcielibyście o czymś szczególnym przeczytać?

Biznes

biznes kraina rozwoju

Rok 2023 planuję uczynić najlepszym dla mnie pod względem biznesowym. W ostatnich latach dość dużo już sobie wypracowałam, ale przyznam szczerze, że zabrakło strategii i były to działania bardzo chaotyczne.

Chcę nadal rozwijać swoje działania związane z copywritingiem, nagrywaniem i montażem wideo, ale też wdrożyć nowe pomysły. Po prostu chciałabym wznieść się w pracy zawodowej na wyższy poziom. Potrzebuję rozwoju i mocnego pójścia do przodu.

Też będę dawać znać tutaj na blogu i na YT, co nowego się u mnie dzieje. Może przybliżę Wam też trochę, jak wygląda praca copywritera. A może jest coś, co szczególnie Was interesuje w tej dziedzinie?

Ogród

ogród kraina rozwoju

Ogród w ostatnich latach stał się takim moim azylem, miejscem, w którym poprzez pracę fizyczną i kontakt z naturą relaksuję się. Jest to też potężna dawka inspiracji. Niesamowite jest to, jak bardzo procesy zachodzące w naturze, w ogrodzie, są tożsame z naszym życiem. Poza tym w ogrodzie przychodzą do głowy bardzo dobre pomysły.

Wartością dodaną jest też własnoręczna produkcja ekologicznej żywności. Mój ogród jest prowadzony w duchu permakultury. Mam podniesione grządki bez przekopywania, tzw. no dig. Co prawda w zeszłym roku się trochę zachwaścił i nie poświęcałam mu tyle energii i czasu ile powinnam, ale udało mi się zebrać całkiem pokaźne plony jeśli chodzi o cukinie, dynie, czy patisony.

Będzie tutaj też trochę ogrodowej prywaty, tego jak przygotowuję się na kolejny sezon ogrodowy, jak sadzę warzywa i inne roślinki. Wszystko w permakulturowym duchu. Coś szczególnie interesuje Was z tej dziedziny?

Blog i kanał na YT

yt kraina rozwoju

Bardzo chciałabym powrócić do regularnego publikowania zarówno na blogu, jak i na moim kanale YT. W ostatnich latach mocno zaniedbałam Krainę Rozwoju. Zrobiłam sobie taki silny detoks. Dużo działo się w moim życiu i nie miałam po prostu siły i ochoty na tworzenie nowych treści. Robiłam na wielu płaszczyznach niezbędne minimum, ale w tamtym czasie potrzebowałam tego. Teraz czuję się na siłach, by powrócić i na nowo zająć się tworzeniem nowych materiałów zarówno na bloga, jak i na kanał YT.

Dajcie znać w komentarzach, co u Was słychać? Jak minął Wam ostatni rok? Jakie macie noworoczne postanowienia?

Pozostaw komentarz