Gdynia na długi weekend

Mewy i morze

Gdynia to miasto, do którego często wracamy. Mamy do niego wielki sentyment. Dlatego też i w tym roku do niego zawitaliśmy. Czy Gdynia jest dobra na długi weekend?

Oczywiście, że tak! W tym roku tak się złożyło, że przyjechaliśmy do Gdyni przed majówką. Miasto ma wiele atrakcji i jeśli nie jest się zwolennikiem plażowania, tak jak my, to znajdzie się tam wiele ciekawych i wyjątkowych miejsc. Wydawało mi się, że po tylu latach nie znajdziemy w Gdyni niczego nowego, a jednak myliliśmy się.

Gdynia na długi weekend

Na początku przetarliśmy stare kąty. Wybraliśmy się na spacer po Skwerze Kościuszki i po nabrzeżu, przy którym stoi zacumowana Błyskawica – polski niszczycieli, obecnie statek muzeum i Dar Pomorza – wysłużony żaglowiec szkoły morskiej, który obecnie też pełni funkcję muzeum. Chcieliśmy pozwiedzać ponownie Błyskawicę, ale niestety… była zamknięta, co przyjęliśmy z wielkim ubolewaniem. Tylko za pierwszym razem – podczas pobytu w Gdyni – udało nam się wejść na jej pokład. W kolejnych latach za każdym razem, gdy jesteśmy w Gdyni, Błyskawica jest zamknięta dla zwiedzających.

Gdynia na długi weekend

Nasze kolejne kroki skierowaliśmy na bulwar. To takie magiczne miejsce w Gdyni, gdzie wszyscy mieszkańcy miasta (i nie tylko) udają się na spacer. Z bulwaru można podziwiać piękną panoramę portu jachtowego i wieże Sea’s Towers. Można nim także dojść do plaży i klifu na Kępie Redłowskiej, który kryje w sobie wiele tajemnic. O tajemnicach klifu opowiem Wam w innym poście.

Morze Gdynia

Po leniwym przetarciu starych szlaków postanowiliśmy wybrać się na małą podróż w czasie. Poszliśmy do Muzeum Emigracji w Gdyni. Muzeum powstało kilka lat temu. Można w nim zobaczyć całą historię Polaków emigrujących za chlebem do innych krajów. Mamy wrażenie, że wchodzimy na pokład Batorego, polskiego transatlantyka i razem z pasażerami płyniemy przez ocean do Ameryki czy jedziemy do innych krajów. Całe muzeum ma mocno multimedialny charakter. Wszędzie są porozmieszczane ekrany dotykowe, na których można obejrzeć interesujące filmiki z epoki czy też posłuchać w słuchawkach interesujących wiadomości. Szkoda, że informacje o muzeum nie są bardziej rozpropagowane, bo być może dotarlibyśmy do niego już wcześniej. Dowiedzieliśmy się o nim od wujka Zbyszka, który mieszka w Gdyni i zawsze pokazuje nam gdyńskie tajemnice.

Muzeum Emigracji Gdynia

Z kolejnych gdyńskich odkryć tego roku mamy na koncie przejażdżkę kolejką szynową na punkt widokowy, na Kamiennej Górze. Wagonik zabiera na raz 6 osób i przejażdżka jest darmowa. Była to fajna alternatywa. Po całym dniu wędrówki nie chciało nam się już wspinać po stromych schodach do punktu widokowego – dlatego pozwoliliśmy sobie na przejażdżkę.

Fajnie by było pojechać w tym roku jeszcze raz do Gdyni. Wszystko przed nami. Może uda się połączyć przyjemne z pożytecznym, jeśli tylko dostaniemy się na SeeBloggers.

Gdynia port kontenerowy

Co jeszcze warto obejrzeć w Gdyni? O tym opowiemy Wam w kolejnych wpisach. A Wy gdzie byliście podczas majówki? Dajcie znać w komentarzach.

Lubisz podróże? Może zainteresują Cię nasze inne wyprawy? Zobacz:

Dolny Śląsk 1 (Twierdza Kłodzko, Twierdza Srebrna Góra, Zamek Czocha, Zamek Chojnik)

Dolny Śląsk 2 (Wodospad Kamieńczyka, Zamek Bolków, Zamek Książ)

Kompleks Riese

Karpacz

6 thoughts on “Gdynia na długi weekend”

 1. Do Gdyni co prawda mam bardzo daleko, jakieś 600 km. Zdecydowanie wole góry. Ale na pewno nad morze warto się wybrać raz na jakiś czas i nie kierunkowac podróży tylko w jedna stronę :). Pięknie tam! Pozdrawiam :)!!!

 2. Morze to dobry pomysł, o każdej porze roku. Jak ja dawno tam nir była ;(

  Zaskoczyła mnie przejażdżka kolejką szynową na punkt widokowy, na Kamiennej Górze. Muszę pamiętać o niej jak będę w pobliżu.

  pozdrawiam

 3. Nigdy nie byłam nad morzem i chętnie wybiorę się tam kiedyś, ale właśnie po to, żeby zwiedzać – nie leżeć na plaży. 😉 Zanudziłabym się chyba 😀
  Dlatego kocham góry <3 Lubię się porządnie "ściorać" 😀

  1. Tak, ja też lubię się przeciorać i góry uwielbiam :))). Chociaż nad morzem też mam co robić, tam też jest wiele obiektów wartych zobaczenia :)))

Dodaj komentarz