SuperFood Odcinek 1 – Pyłek pszczeli

pyłek pszczeli

Dzisiaj specjalnie dla Was pierwszy odcinek z pięciu najnowszej serii o SuperFood. Odcinek 1 – Pyłek pszczeli. Zapraszam do oglądania.

Dość dużo czasu zajęła mi praca nad pierwszym odcinkiem nowej serii, ale nareszcie jest! Zawiera co prawda trochę niedociągnięć technicznych, ale gdybym zaczęła je poprawiać, to i za miesiąc byście nie dostali tego odcinka. Także przy kolejnych będę robić co w mojej mocy, żeby wyszły jak najlepsze jakościowo.

Niebawem ukażą się kolejne odcinki z serii SuperFood. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Całą serię zrobiłam z myślą o tym, żeby zaoszczędzić Wam przekopywania się przez Internet. Przewertowałam wiele stron, by zebrać jak najlepszą wiedzę i podzielić się nią z Wami w moich filmikach. W sumie od jakiegoś czasu zastanawiałam się, czym są te superfoods i dlaczego są takie zdrowe, że warto je jeść. Dlatego postanowiłam dowiedzieć się o nich jak najwięcej i przy okazji stworzyć wartościowy materiał dla Was. Mam nadzieję, że mój trud nie pójdzie na marne i odcinek przypadnie Wam do gustu.

Pozostałe cztery odcinki mam już nagrane. Pozostał mi tylko ich montaż. Także postaram się dodawać po jednym odcinku w każdym kolejnym tygodniu. Już dziś mogę Wam zdradzić ich tematykę:

 • Odcinek 2 – Kakao
 • Odcinek 3 – Nasiona chia
 • Odcinek 4 – Jagody goi
 • Odcinek 5 – Siemię lniane
 • Dlaczego tematem pierwszego odcinka jest pyłek pszczeli? Otóż ideą całej serii było przybliżenie Wam jedzonka z kategorii superfood, które na co dzień stosuję w swojej diecie. Nie chciałam na siłę stosować jakichś nowych superfoodów, których nie jadam. Postawiłam na te, które już od jakiegoś czasu mam w swojej diecie albo niedawno do niej wprowadziłam. Myślę, że tak będzie najlepiej. Między innymi dlatego w gronie moich superfoodów nie znalazła się spirulina. Nie stosuję jej i mając tak wiele superfódów w diecie, nie sądzę, aby koniecznym było stosowanie jeszcze jej, czy innych które pominęłam.

  Tematem dzisiejszego odcinka jest pyłek pszczeli (kwiatowy), to dlaczego warto go jeść, na co pomaga, jak smakuje – z testem smaku na wizji. Zresztą zobaczcie sami. Miłego oglądania!

  Trzymajcie się ciepło! Do usłyszenia wkrótce! Dajcie znać jak Wam się podobał odcinek?

  27 thoughts on “SuperFood Odcinek 1 – Pyłek pszczeli”

  1. Super pomysł! Chętnie pooglądam i posłucham, bo temat nie jest mi znany. A ja lubię dowiadywać się różnych nowych rzeczy. A kiedy to coś pozytywnego, co może poprawić moje zdrowie, to tym bardziej 🙂 Fajny pomysł!

  2. Stosuję miód praktycznie codziennie w swojej diecie. Właściwie o pyłku słyszałem sporo ale nigdy nie myślałem o jego stosowaniu. Są jakieś inne sposoby jego spożywania, po za takim napojem, aby przyswajalność była nadal na wysokim poziomie?

   1. Generalnie pyłek najlepiej przyswaja się w wersji rozpuszczonej. Można go dodawać również do koktajli, gdzie ulegnie rozpuszczeniu, a jego trawiasty smak zostanie zniwelowany przez inne dodatki.

  3. No proszę! Mama kupiła mi jakiś miesiąc temu pyłek pszczeli i wrzucałam go raz do owsianki, raz do koktajlu… niby wiedziałam, że to zdrowe, ale nie miałam pojęcia o wszystkich właściwościach pyłku. Chyba w takim razie zacznę być bardziej regularna w jedzeniu pyłku pszczelego 🙂

  4. Dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu pyłku, w sensie że nadaje się on do spożycia. A o tym, że ma aż tyle właściwości to nie miałam pojęcia.

  5. Super film i bardzo dużo informacji. Będę do niego wracać 😀 Taka podpowiedz tylko, do samego filmu- moim zdaniem jest trochę za dużo tych elementów akcji…trochę mnie to rozpraszało. I fajnie by było, jakby na filmie pojawiały się napisy np.: gdy wymieniać mikroelementy, witaminy itd. To zawsze fajnie wygląda, a dodałoby do filmu trochę kolorytu, tym bardziej, że wszystko utrzymane jest w szarościach. Widać, że to twój styl 😀 W takim razie czekam na kolejne superfood.

  Dodaj komentarz